Erkeklerde Saç Dökülmesi | Star Hair Transplant

Erkeklerde Saç Dökülmesi

Erkeklerde Saç Dökülmesi

Halihazırda kalıtımsal erkek tipi saç dökülmesinin (androgenetik veya androgenik alopecia) kesin bir tedavisi bulunmamaktadır.

Bu saç dökülmesi tipinde kafanın tepesindeki, alın bölgesindeki saçlar dökülür. Ancak ensedeki ve kafanın arka yan bölgelerindeki saçlar dökülmez.

Şu an iki ilaç (Finasteride (Propecia) ve Minoxidil (Rogaine)) saç dökülmesini önleyici etkileri dolayısıyla onaylanmıştır ve bazı hastalarda başarılı sonuçlar vermektedir ancak bu ilaçların birtakım yan etkileri de bulunmaktadır.
50’lerine geldiklerinde erkeklerin yarısına yakını belli bir oranda saç dökülmesi yaşar.

Kimi durumda bu dökülmenin sonuçları üzüntü verici olabilir; özellikle yoğun saç dökülmesini henüz 20’li yaşlarında yaşayanlarda psikolojik etkisi yüksektir.
Saç endüstrisi oldukça gelişme göstermiştir ve mevcut saç ekim işlemleri, özellikle FUE ağrısız ve etkilidir.

Saç ekimine uygun hastalarda uygulanan bu işlemde ensedeki saçlar tek tek alınarak kelleşen bölgelere aktarılır.

Erkek tipi saç dökülmesi olarak bilinen dökülme erkek hastalarda görülen tek saç kaybı tipi değildir. Bunun yanı sıra geçici ve kalıtımsal olmayan Telogen effluvium gibi saç dökülmeleri de vardır.

Telogen-telojen effluvium genelde stres ve hormon kökenlidir. Her saç dökülmesi türüne göre tedavi gerektirir.

Eğer günde 100’den fazla saç telinizin döküldüğünü fark ediyorsanız o zaman bir doktora görünmenizde fayda var. Doktorunuz saç dökülmenizin sebeplerini tespit ederek size ona uygun bir tedavi uygulayacaktır.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?