FUE Saç Ekimi Tekniği | Star Hair Transplant

FUE Saç Ekimi Tekniği

FUE Saç Ekimi Tekniği

FUT daha eski yöntem olarak adlandırılsa da 1940’larda, bir Japon doktor günümüzde kullanılan FUE metodunun temellerini atmıştır. Her iki yöntemin de bazı avantaj ve ufak dezavantajları bulunmaktadır. Bunlar hastaya ve uygulamayı yapan doktora göre değişiklik gösteri.

FUE güncellenip geliştirilmesi açısından daha yeni kabul edilir – yıllar içerisinde geliştirilmiş olup daha iyi bir yöntem kabul edilir. Birçok avantajı vardır. Saçlarımıza baktığımızda 1-4 saç kökünü içeren birimler halinde bulunduklarını görebiliriz.

Saç derimizdeki bu saçlar FUE’ de birimler halinde alınır. Başımızın arkasında yer alan saçlar dökülmezler.
Uzmanlar FUE esnasında foliküler graftleri minik iğneler, robotlar, micro enstrümanlar kullanarak çıkarırlar ve başınızdaki kelleşen bölgelere açtıkları kanallara bu graftleri ekerler.

FUE yöntemi minimal kesi gerektiren bir yöntemdir, ince işlemler yapmayı kolaylaştırır. Mükemmel sonuçlar elde edilmesini kolaylaştırır. İzler minimaldir – donor bölgede minik ve saçın altında kalan izler vardır ama bunlar gözle görülemeyecek kadar küçüktür. FUE çim adam görüntüsü olarak bilinen dik saçlı görüntüye sebep olmaz ve iyileşme süresi azdır.
Uzmanlar

FUE’yi gerçekleştirirken saç birimlerini kanallara doğru açı ve yönde yerleştirirler; bu yön kişinin saçlarının doğal büyüme yönüdür.
FUE erkek tipi saç dökülmesi görülen erkeklerde oldukça başarılı sonuçlar sağlar. Elde edilen görüntü saç ekimi yapıldığının anlaşılmasını zorlaştırır ve saçlar kalıcıdır. Hastaların memnuniyet dereceleri yüksek olup iyileşme süresi bir hafta kadardır.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?