FUE Teknik İle İlgili Merak Edilenler

Fue saç ekimi sonrası iz kalır mı?

Fue teknik ile olacağınız saç ekimi işleminizde saç alımı yapılan ense ve kulak üzeri bölgelerde yara izi kalmaz. Bunun en önemli sebebi, işlem esnasında herhangi bir kesi veya cerrahi işlem yapılmamasıdır. Yine de bazı kişilerde  10% oranında yakından bakıldığında anlaşılabilen küçük yara izleri gözlemlenmektedir. Bu yara izleri genelde saç  arasında kaybolmaktadır.

Fue saç ekimi ağrılı bir işlem midir?

Fue teknik ile yapılan saç ekimi işlemi ağrılı bir işlem değildir. Operasyon öncesi  lokal anestezi yapılır ve hasta işlem esnasında herhangi bir acı duymaz.

Fue saç ekimi sonrasında kesin sonuç ne zaman alınır?

Fue teknik ile yapılan saç ekimi işlemi sonrasında sonuç  3. aydan itibaren görülmeye başlanır ve bir yılda saç ekimi işlemi  sonucunuz tamamlanır.

Fue tekniği ile yapılan bir operasyonun aşamaları nelerdir?

Anestezi aşaması, saç köklerinin ense ve kulak üzeri bölgeden alınması , kanal aşaması ve alınan saç köklerinin kanal işlemiyle açılan küçük kesilere yerleştirilmesi olmak üzere dört aşamalık bir işlemdir.

Fue saç ekimi sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Fue saç ekimi sonrası iyileşme süresi hemen gözlenmektedir. Fue teknikte yaralar kendiliğinden kapanır. İki  üç günlük bir pansuman işlemi gerekir.  İşlemden bir hafta sonar kimse saç ektirdiğinizi anlamaz. Herhangi bir fiziksel rahatsızlığınız olmaz.

Fue saç ekimi işlemi sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli üç şey nedir?

Hastanın düzenli olarak yüzüne ve göz çevresine buz uygulaması yapması.  Şişlik ve ödem oluşmasını engelleyecek bu uygulama oldukça önemlidir. Operasyonu takip eden ilk 3 gün buz uygulamak şişlik ve ödem oluşumunu önler.

Hastanın işlem sonrası ilk üç gün  sırt üstü yatması ve başını yüksek tutması gerekmektedir.
Hastanın başını eğdiği her pozisyon şişlik ve ödem oluşumunu tetikler. Bu sebeple saç ekimi işlemini takip eden ilk bir hafta kitap okumak, film izlemek gibi, aktivitelerden kaçınmalıdır.

Fue saç ekiminde bir seansta kaç sayıda graft nakli yapılabilir?

Fue saç ekiminde bir seansta kaç sayıda graft nakli yapılabilir?

Fue tekniği ile tıraşsız saç ekimi yapmak mümkün müdür?

Fue tekniği ile tıraşsız saç ekimi yapmak mümkündür. Ancak tıraşsız ekimle ekilecek kök sayısı düşük olduğundan saç açıklığı az olan kişilerde önerilir. Bazı iş adamları ya da medya önündeki kişiler tıraşsız saç ekimini tercih edebilmektedirler. Böylece saç ekimi işlemi yaptırdıkları anlaşılmamaktadır.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?