FUE TEKNİKTE KULLANILAN MİKRO MOTOR | Star Hair Transplant

FUE TEKNİKTE KULLANILAN MİKRO MOTOR

Fue teknik ile yapılan saç ekimi işlemlerinde herhangi bir kesi yapılmaz, dikiş atılmaz. Bunun en önemli sebebi saç alımı işlemi esnasında kullanılan Mikro motor’dur.

Mikro motor ile ömür boyu saç dökülmeyen ense ve kulak üzeri bölgelerinden saçlar tek tek alınır. Bu saçlar mikro motor aleti sayesinde kesi ya da dikişe gerek kalmadan mini punch uçları ile alınır.

Kullanılan punchların uçları incedir. İnce punclar ile yapılan saç alımı işlemlerinde ense ve kulak üzeri bölgelerinden saç alındığı anlaşılmaz.

Ense ve kulak üzeri bölgelerden saç alındığı belli olmaz. Kullanılan punch uçları kişinin saç yapısı, saç sıklığı ve ense saç sıklığı göz önüne alınarak seçilir.  Kullanılan punç uçları ince olduğu için saç alımı yapılan bölgede yara izi kalmaz. Ense ve kulak üzeri bölgede oluşan küçük yara izleri işlem sonrasında tamamen kaybolur.

Saç alımı işlemi sonrası ense ve kulak üzeri bölgelerde görülen kızarıklıklar 1 hafta içerisinde kaybolur ve iyileşme süreniz 7-10 arasında gerçekleşir.

FUE TEKNİKTE SAÇ EKİMİ OPERASYONU

  • Saç ekimi işleminizin olacağı gün saçınız 1 numara tıraş edilir. (Tıraşınız kliniğimizde bizim tarafımızdan steril solüsyonlarla hijyenik olarak yapılır.)
  • Tıraş işleminin ardından işleme başlanır. Öncelikle size lokal  anestezi yapılır. Lokal anestezi işlemi tüm saç ekimi operasyonu içinde yaklaşık 10-15 dakika sürer. Lokal anestezi sonrası uyanık olursunuz ve saç ekimi operasyonunuz esnasında hiç bir acı duymazsınız.
  • Lokal anestezi sonrası saç ekimi operasyonunuzun ilk aşaması olan saç alımı işlemine başlayabiliriz. Ense ve kulak üzeri bölgelerden mikro motor dediğimiz aletle tek tek saç köklerinizi toplamaya başlarız. Graftleriniz ense ve kulak üzeri bölgelerinden tek tek toplanmaya başlar.
  • Bir günlük yaklaşık 8-10 saat gibi bir süre zarfında planlana saç ekimi işlemlerinde 3500-4000 aralığında graft nakli yapmak mümkündür. Saç alımı işlemi sonrası toplanan graftler özel solüsyonlar içerisinde soğuk bir ortamda bekletilir. Tüm saç ekimi operasyonu dikkate alındığında bu işlem yaklaşık 2-3 saat sürmektedir.
  • Saç alım aşaması ve saç köklerinizin toplanmasından sonra alınan graftları yerleştirmek için kanal açma işlemi gerçekleştirilir. Kanal açma işlemi, el emeğinin zor olup  ve tecrübe gerektiren bir işlemdir.
  • Kanal açma işlemi ile ekilecek olan saç köklerine yön verilir. Star saç ekimi merkezinde yapılan saç ekimi işlemlerinde açılan saç yuvalarının ince ve sık olması gerekir.
  • Merkezimizdeki tüm çalışmalarda sizin saç kök yönünüze uygun olarak saç ekimi işlemi yapıldığı için ekilen saçlar yoğun olacaktır. Yapacağımız saç ekimi işlemi sonucu kuaförünüz dahi saç ektirdiğinizi anlamayacaktır.
  • Son aşama alınan saçların  kanal işlemi için açılan yuvalara yerleştirilmesidir. Alınan saçların ekilmesi işlemi yaklaşık 3 saat sürer ve saç ekimi işlemi sonrası hastanede kalmanızı gerektirecek herhangi bir durum yoktur, evinize gidebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?