Mehmet Güdük Saç Ekimi Hikâyesi | Star Hair Transplant

Mehmet Güdük Saç Ekimi Hikâyesi

Mehmet Bey, bize saç ekimi için başvuran referanslı hastalarımızdan birisidir. Mehmet Bey bize ilk geldiği gün; saç analizini yaptığımızda, önceki saç ekimi operasyonunun eski bir saç ekimi tekniği olan Fut teknik ile gerçekleştirdiğini tespit ettik. Fut operasyonundan sonra ense ve kulak üzeri bölgelerde görülen bir yara izi kalmıştı.

Günümüzde saç ekiminde kullanılan en gelişmiş teknik olan ‘Fue Teknik’ öncesi kullanılan ‘Fut Teknik’,  pek çok açıdan konforsuz ve yorucu bir tekniktir. Mehmet Bey’ in ilk operasyon sonucu oldukça seyrekti. Çok geniş alanda görülen saç açıklığını kapatmak için alınan graftlar, saçsız tüm alana yayılmış ve hiç bir şekilde sıkı, doğal ve el işçiliğine dayanan bir sonuç olmadığı görülmekteydi.

Bizim Mehmet Bey’e önerimiz; tek seansta ‘Fue teknik’ ile alabileceğimiz maksimum kökü almak ve ilk seansının doğal olmayan sonucu doğallaştırarak aynaya baktığında dış görüntüsünü değiştirmek oldu. Mehmet Bey’ in işlemi esnasında ense ve kulak üzerindeki bölgeden yaklaşık 3000 graft çıktı. Bu alınan graft sayısı ön ve orta hatlara ekilerek dış görüntüsü tamamen değiştirildi. Mehmet Bey’ in, ilk seans saç ekimi işlemini ekibimiz gerçekleştirmiş olsaydı, bu sayı 4000-4300’e kadar çıkabilirdi.

Fotoğrafta görüldüğü üzere ilk seansta, ön bölgeye ekilen 2’ li ve 3’ lü graflar ve açılan kanalların oldukça geniş olması saç ekim işlemi sonucunu anlaşılır yapmıştır. Özellikle Mehmet Bey, bize başvurduğunda, saç diplerinde görülen koyu ve iri çukurlardan şikâyetçiydi.

Bizim yapmış olduğumuz işlemde, ön hatlarda görülen bu graftlar çıkarılarak, tekrar ekildi ve bizim ektiğimiz yeni graftlar ile saç sıklığı desteklendi.  Sonuç olarak Mehmet Bey’ in yüzü doğal bir görünüm kazanmış oldu.

Mehmet Bey; ilk operasyonu ve yeni operasyonu karşılaştırdığında, gerek sonuç gerekse ameliyat sonrası rahatlığı açısından Fue tekniğin Fut tekniğe göre çok daha konforlu olduğunu dile getiriyor.

Fue teknikte yapılan operasyonlarda, ekip tecrübesi ve vaka sayımızın fazla olması nedeniyle hastalarımıza en doğal ve yüzlerine yakışacak operasyon sonucunu verebiliyoruz.

Aşağıda görülen fotoğraf, bu farkın en açık örneklerinden birisidir.Mehmet Bey’ e bize güvendiği ve saç ekim operasyonu sonucunu bizlerle ve sizlerle paylaştığı için teşekkür ediyoruz.
Star Saç Ekimi olarak yeni saçlarını mutlu günlerinde kullanmasını temenni ediyoruz.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?