PRP Yöntemi İle İlgili Merak Edilenler

PRP yöntemi ile saç dökülmesini durdurabilir miyiz ya da bu yöntem yeni saç çıkartır mı?

PRP yöntemi saç dökülmesini durdurmak ve yeni saç çıkartmak amaçlı yapılan yardımcı bir tedavidir. Ancak 100% saç çıkartacak ya da saç dökülmesini durdurur demek garanti edilemez.

PRP tedavisinin sonucu ne zaman gözlemlenir?

İlk seans sonrası ilk iki hafta saç dökülmesinin durduğu ya da azaldığı gözlemlenmeye başlar.

Saç PRP si işlemi sonucu ömür boyu kalıcı mıdır?

Genellikle senede bir kez tekrarlanması gerekir. Ömür boyu kalıcı değildir, seansların belirli aralık ve sayılarla her yıl tekrarlanması gerekir.

Saç PRP si ağrılı, acılı bir işlem midir?

Saç PRP si küçük iğnelerle yapıldığı için küçük iğne acıları hissedilebilir. Ancak lokal uygulamalarla kişinin duyduğu acı en aza indirgenebilir

Saç PRP tedavisi saç uzatmada etkili midir?

Etkilidir,  saçların hem dökülmesini durdurur hem de doğallık ve parlaklık verir,  2. ve  3. seans sonrası saçlarınızda daha hızlı bir uzama gözlemleyebilirsiniz.

Saç ekimi işlemi sonrası saç PRP işlemi yapılabilir mi?

Saçların daha hızlı uzaması ve yeni saç çıkışına yardımcı olması için önerilir.

PRP yaptırırsam saç dökülmem durur mu?

PRP tedavileri saç dökülmelerini 100% durdurmada garantili değildir. Bazı kişilerde PRP sonucu zayıf saçların hacim kazanıp güçlendiği ve hızlı uzadığı gözlemlenmiştir. Ancak bu herkeste garanti edilmez.

PRP işlemi hangi sıklıklarda yapılmalıdır?

PRP yönteminde her merkezin kendine göre belirlediği bir tedavi şekli ve yöntemi vardır. Merkezimizde hastaya göre değişen tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Her saç tipi PRP işlemi için uygun mudur?

Saç seyrekliği ve saç dökülmesi olanlarda ve saç hacmini kaybetmiş kişilerde yapılması daha çok uygundur.

Saç Ektiren Ünlüler
Star Hair Uzmanları Değerlendiriyor: Ünlü Futbolcuların Saç Ekimi Operasyon Sonuçları

Brian Urlacher; 38 yaşındaki Amerikan futbolu oyuncusu fue teknikle gerçekleştirilen saç ekimi operasyonunda 3800 graft nakli yapılmıştır.

Urlacher, futbol kariyerine kel olarak başladığını ve yaklaşık yirmi senedir her gün saçlarını tıraş ettiğini söylüyor. Urlacher’in saç ekimi operasyonu sonucuna bakarak ense saçlarının oldukça sıkı olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca saç rengi ve saç yoğunluğu da operasyon sonucunun doğal olmasında etkili olmuştur.

Urlacher‘in operasyon sonucuna bakarak, belki de bu zamana kadar tıraşlı saç modeliyle çok zaman kaybettiğini söylemek mümkün.

Urlacher’in saç ekimi operasyonunda saç çizgisi yüksek tutulmuş, alın bölgesi çok fazla daraltılmamış.

Urlacher gibi saç açıklığı olan kişilerde saç çizgisini çok fazla aşağıdan almak yüzün doğallığıyla oynamak ve doğal olmayan saç ekimi sonucudur.

Altta Urlacher’in  saç stiline çok yakın bir saç sonucumuzu görmektesiniz. Uyguladığımız saç ekimi işleminde 45 yaşında olan Türk hastamıza tek seansta 3750 graft nakli yapıldı.

Urlacher ile benzer saç rengi ve ense saç sıklığına sahip olan hastamızın alın çizgisini çok fazla aşağıya indirmeden yaptığımız saç dizaynında doğal bir sonuç almasını hedefledik.

Jurgen Klopp
48 yaşındaki Alman eski futbolcu ve teknik direktör Jurgen Klopp saç ekimi operasyonu ile giderek açılan alın çizgisini doldurtarak ön saç çizgisini aşağıya indirtmiştir. Bu şekilde planlanan saç ekimi operasyonu ile neredeyse 20 li yaşlarının gençliğine yeniden kavuşan Jurgen Klopp, daha genç ve dinamik bir görüntüye sahip olmuştur.

Jurgen Klopp, saç ekimi operasyonunda yapılan küçük bir dokunuşun kişiyi ne kadar fazla değiştirdiğini görüyoruz. Klopp ‘un daha önce saçlarını uzun tutarak sakladığı alın bölgesi saç açıklığı saç çizgisinin aşağıya çekilip doldurulmasıyla görüntüsünü değiştirmiştir.

Saç ekimi işlemini tıpkı Klopp’un operasyonu gibi planladığımız Norveçli 48 yaşındaki hastamıza tek seansta 3900 graft nakli yapıldı. Bu hastamız yıllarca saçlarını uzun kullanmış ve bizden 20’li yaşlarındaki saç stilini kullanmak istediğini söylemişti. Hastamızın operasyonunda alın bölgesi her iki yan ile ön hatlarda açılan saç açıklığını kapattık.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?