Saç Ekimi Fiyatları | Star Hair Transplant

Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Fiyatları

Eğer çok sayıda saç teliniz dökülmekteyse muhtemelen önünüzdeki seçeneklere göz attınız: kozmetik, tıbbi-ilaç veya ameliyat içeren çözümler? Bitkisel? Büyülü ürünler… Saç ve saç dökülmeleri ile ilgili birçok ürün var ancak birçoğu gerçekte işe yaramıyor.

Erkek tipi saç dökülmesi yaşayan bir erkeksiniz ve saçlarınızı geri istiyorsunuz. Yaşınıza, saç dökülmenizin ilerlemesi, genel sağlınız ve doktorunuzun size aktardığı diğer faktörlere bağlı olarak (kişiye göre değişebilir) yine doktorunuzun kontrolü altında farklı tedaviler deneyebilirsiniz. Peruk ve postişler, medikal saç tasarımı (medikal dövme), topik gibi saç görünümü veren sprey ve ürünler saç dökülmesi görülen kişilere kullanılabiliyor. Aynı zamanda vitaminler, ilaçlar ve şampuanlar mevcut ancak Rogaine ve Finasteride dışında hiçbir ilacın saç dökülmesini engellediği ve dökülen saçların çıkmasını sağladığı ispat edilmemiştir. Bazı şampuanlar ve doğal ürünler geçici saç dökülmeleri için faydalıdır.

Erkek tipi saç dökülmesinde tek kalıcı çözüm saç ektirmektir. Bundan 20-25 yıl önce saç ekim işlemi bir lüks sayılabilirdi ancak iyi eğitimli uzmanlar sayesinde günümüzde saç ekimi oldukça hesaplı.

Avrupa ve Amerika’da saç ekimi ücretleri yüksek seyrediyor. Saç ekimi işleminin ücretinin bir uzmanın beceri ve deneyimiyle doğru orantılı olduğunu düşünmek mümkün ama durum her zaman böyle değil. Türkiye kaliteli saç ekimi işlemleri yapılan bir ülke. Buradaki saç ekim işlemleri Avrupa ve Amerika’dakilerden daha uygun – saç ekim uzmanınız en iyi saç ekim uzmanlarından biri olsa bile saç ektirmek Türkiye’de pahalı değil. Türkiye aynı zamanda en çok saç ekimi yapılan ülkelerin başında geliyor.

Eğer saç ektirmek istiyorsanız uzun vadede saç ektirme işleminin kozmetik saç çözümlerinden daha hesaplı olduğunu hatırlatmak isteriz. Kozmetik saç dökülmesi sonuçları geçici olup saç çıkardığı onaylanan ilaçlar her hastaya uygun değildir ve yan etkileri fazladır.
Saç ekimi ise size ömür boyu sizde kalacak doğal bir görünüm ve kendi saçlarınızı geri vermiş olur.

Saç ekimi günümüzde oldukça popüler. Birçok ünlü de saç ektiriyor. Bu ünlülerin neden daha çok erkek ünlüler olduklarını merak ettiniz mi? Yanıt basit. Kalıcı saç dökülmesi türlerinden en yaygın olanı genetik bir durum olan erkek tipi saç dökülmesi. Androgenetik alopesi olarak da biliniyor.

Bu saç dökülmesi türü en çok yetişkin erkeklerde görülüyor. Genetik olduğu için henüz engellenemiyor. Onun dışında kadınlarda da saç dökülmesine sık rastlanıyor. Hatta çocuklarda da saç dökülmesi görülüyor ancak kadınlar ve çocuklarda saç dökülmesinin sebepleri erkek tipi saç dökülmesinden farklı olabiliyor.

Birçok kadın doğum yaptıktan birkaç ay sonra bir miktar saç dökülmesi yaşarlar. Bu son derece normaldir zira hamilelik esnasında saçların doğal büyümesi sekteye uğrar ve dökülmesi gereken saçlar dökülmez. Doğum sonrasında saçları doğal yaşam seyri tekrar başlar ve dökülmemiş olan saçlar dökülür. Ancak yine saçın doğal büyüme seyri gereği saçlar tekrar uzar. Bazı kadınlarda yoğun ve hızlı diyetler, aşırı ve ani kilo kaybı, kötü beslenmeye yol açan stres ve vitamin eksiklikleriyle hormonsal değişiklikler saç dökülmesine yol açabilir.

Bazı durumlarda Telojen Effluvium görülür ve saç, saç derisinin her noktasından dökülebilir. Bazı genetik sebeplerle de kalıcı saç dökülmesi görülebilir ancak her saç dökülmesi saç ekimi için uygun değildir.

Erkeklerdeki gibi ensede saçı olan ama tepesinden saç dökülmesi yaşayan kadın hastalar saç ekimine uygun olabilirler. Bu durum yalnızca bir uzman tarafından belirlenebilir. Eğer saçı dökülen bir hanım saç ektirmeye uygunsa, o zaman işlem erkek hastalardakiyle aynı işlemdir ve sonuçlar kalıcı olup doğal bir görünüm sağlanabilmektedir.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?