Saç Ekimi Hakkında Yanlış Bilinenler

Çoğu zaman saç ekimi konusunda Star Hair Transplant’ı tercih eden misafirlerimizle sohbetlerimizden şu sonucu çıkarıyoruz ki saç ekimi her ne kadar günümüzde yaygınlaşmış bir uygulama olsa da halen hakkında birçok yanlış bilinen şehir efsanesi mevcuttur.

Hatta bazı durumlarda saç ekimi hakkında yanlış bilinenler yüzünden birçok kişi bir uzmana bile danışmadan ekim fikrinden vazgeçebiliyor.

İşte saç ekimi hakkında yanlış bilinenler:

Saç ekimi oldukça ağrılı ve zor bir operasyondur:

Yanlış. Saç ekimi yöntemlerinde en son teknoloji olan Fue tekniğini kullanırız. Fue teknik lokal anestezi ile gerçekleşen ve usta ellerde hiçbir ağrı ve sızı hissetmeyeceğiniz hafif bir operasyondur.

Saç ekimi tamamen teknik bir operasyondur.

Evet, teknik bir tarafı vardır ama bundan daha önemlisi saç ekiminin aslında bir sanat oluşudur. Kıl köklerinin alınmasından tutun da saç çizgisinin belirlenmesi ve saçların yerleştirilmesine kadar çok aşırı bir dikkat, özen ve yetenek ister. Sonucun başarılı ve memnun edici olması ise saç ekimini gerçekleştiren ekibin tecrübesiyle %100 orantılıdır. Saç ekimi yaptıracağınız ekibi ve firmayı seçerken çok dikkatli olmalısınız.

Saç ekiminde yaş sınırlaması vardır.

Bu kısmen doğrudur fakat saç ekiminde yaştan daha çok dökülmenin nedeni ve yoğunluğu belirleyici bir faktördür. Çok genç yaşlarda veya ileri yaşlarda başlayan erkek tipi saç dökülmesi dediğimiz Androgenetik Alopesi daha çok genetik kökenlidir ve bu tarz dökülmelerde Fue teknik çok etkilidir.

Saç ekimi riskli bir operasyondur.

Sanıldığının aksine saç ekimi hayati riskler taşıyan bir operasyon olarak tanımlanmaz. Operasyon öncesinde kliniğimizde gerekli tüm testler yapılmaktadır ve başvuran kişinin operasyona uygun olup olmadığı uzmanlarımız tarafından değerlendirilmektedir. Burada asıl risk yanlış uygulanan bir saç ekimidir ki bu var olan saçlarınızı bile kaybetme riski taşır. Bu nedenle güvenilir, tecrübeli ve işini severek yapan firmaları tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Conte’un geniş bir alanda gözüken saç açıklığını kapatmak için 3 seanslık saç işlemi gerekmiştir. Conte ‘un ense ve kulak üzeri bölgesindeki saç yapısının sıkı fakat saçlarının ince olması 3 seanslık saç ekimi operasyonu önerilmesini gerektirmiş olabilir.

Antonio Conte gibi ince telli fakat ense bölgesinde saç yoğunluğu fazla olan kişilerde önerdiğimiz seans sayısı belli aralıklarda en az iki seanslık saç ekimi operasyonudur.

Bazı saç yapılarında Conte’un saç ekimi operasyonu sonucu gibi başarılı bir sonuç elde etmek için tek bir seansın yeterli olmayacağını bilmemiz gerekir.

Star Saç ekimi merkezi olarak 47 yaşındaki Türk hastamızın sonucunun Conte’ un saç ekimi işlemi sonucuna oldukça yakın olduğunu gördük. Türk hastamıza tek seansta ektiğimiz 3850 graft doğal bir sonuç alması için yeterli olmuştur. Tek seansın yeterli olmasındaki en büyük etken hastamızın saç teli yapısının kalın telli olmasıdır.

Antonio Conte’un ilk halinden sonra saçlarının yeniden gelmesiyle gözüken büyük farklılık, bu hastamızda da görülmektedir ve saçları tüm yüzünü ve görüntüsünü değiştirerek görüntüsünü gençleştirmiştir.

Dimitar Berbatov
35 yaşındaki ünlü Bulgar Futbolcu Berbatov’un saç ekim sonucu da bir diğer başarılı örnektir.

Berbatov’un alın bölgesi her iki taraf ile ön hatlarda görülen saç açıklığı kapatılmıştır. Star Saç ekimi merkezi uzmanlarına göre bu alanlara yaklaşık 2000-2500 aralığında saç nakli yapılmıştır.

Saç ekimi operasyonu öncesi saç açıklığının göze çarpmaması için saçlarını kısa kullanan Berbatov, saç ekimi işlemi sonrası saçlarını uzun tutmuştur. Saç ekimi işlemi sonrası saçlarını uzun kullanması saçlarının daha sıkı ve gür gözükmesini sağlamıştır.

Fotoğrafta görülen 33 yaşındaki İsveçli hastamıza ektiğimiz 3800 graft ile yeni bir saç çizgisi yapılarak alın bölgesi her iki yanda göze çarpan saç açıklığı kapatılmıştır. Star Saç ekim merkezi uzmanları olarak saç ekim hastalarımıza önerimiz de saç ekimi işlemi sonrası ekilen saçlarını uzun kullanmaları yönündedir.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?