Saç Ekimi İşlemi Kaç Saat Sürer? | Star Hair Transplant

Saç Ekimi İşlemi Kaç Saat Sürer?

Saç Ekimi İşlemi Kaç Saat Sürer

Fue Teknik saçların tek tek alındığı kesi ve dikiş gerektirmeyen bir işlemdir. Köklerin tek tek alımı, tek tek ekimi ve sayımı yapıldığı için işlem oldukça vakit alır. İşini dikkatli ve özenli yapan Star Hair Transplant’ta “Fue Teknik” ile uygulanan saç ekimi işleminde maksimum sayıda kök ekimi 1 günde ortalama olarak 8 saat sürmektedir.

Genelde saç ekimi işlemi kısa süren bir işlem olarak düşünülse de titiz bir çalışma gerektiren bir iştir. İnce ve titiz bir çalışma ile birlikte dikkat isteyen bir iş olması nedeniyle ortalama 8 saat sürmesi doğaldır.

Genellikle hastalarımız operasyonun 8-10 saat olarak değil, 3-4 saatlik bir işlem olduğunu düşünerek gelmektedirler. Bu yanılgı, saç ekimi operasyonunun çok kolay bir işlem olarak düşünülmesinden kaynaklanır.

Tek seanslık 3.500 – 4.000 graft nakli yapılacak saç ekimi işlemlerinde öncelikle ekilecek olan saç kökleri ense ve kulak üzerindeki bölgelerden alınır.

Saç alımı işlemi yaklaşık 1,5 ile 3 saat arası sürer. Saç alımı işleminin süresi kişiden kişiye değişmektedir. Bu süre; kişinin cilt yapısına, saç rengine, derinin sertliği veya yumuşaklığına, saç alınacak bölgedeki saç sıklığına göre değişiklik göstermektedir. Saç alımı işleminin dikkatli ve oldukça titiz yapılması gerekir.

Saç alımı işlemi sonrasını takip eden kanal açma işlemi yaklaşık 1 saat sürer.
Bu işlemin süresini ise size ekilecek saç kökü sayısı ve cilt yapınız etkiler. Kanal açma işlemi esnasında, size ekilecek saç köklerinin yerleştirileceği alana küçük kesiler atılır. Bu kesiler, saç alımı işlemi esnasında alınan graft sayınızla aynıdır.

Kanal açma işlemi esnasında açılan kanallar; graft sayısı, orjinal saç yönünüz ve saç sıklığınız dikkate alınarak açılmalıdır. Tüm bunlar dikkate alınarak yapılan bir kanal açma işlemi yaklaşık 1 saate yakın bir süreyi kapsar.

Kanal açma işleminizin ardından, aldığımız saç köklerini yani graf’leri yerleştirme işlemi gelir. İşlemin son aşaması olan alınan saçların ekim işlemi yaklaşık 2 ile 3 saat arası süreyi kapsar.

Aralarda yemek ve dinlenme molaları verilmektedir ve toplamda ortalama olarak tüm işlem 8 saat sürer.

Saçların ekim işlemi esnasında dikkat edilmesi gereken graftlerin doğru bölgelere yerleştirilmesi ve açılmış kanalların graftlerin yapısına uygun olmasıdır.

Genel olarak tüm aşamaları ile anlatmaya çalıştığımız saç ekimi operasyonu aşamaları, operasyon süresini belirler.

Star Hair Transplant ekibinin operasyon süresi, kendi çalışma tarzları ve işlem esnasında yaptıkları kontroller ile titiz çalışmaları dikkate alınarak hesaplanmıştır. Burada ekim yapan ekibin tecrübesi oldukça önemlidir.

Bu aynı zamanda ekimin sonucunu birebir etkiler ve başarılı bir saç ekiminin olmazsa olmazıdır.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?