Saç Ekimi İşlemi Sonrası Nasıl Görünürüm? | Star Hair Transplant

Saç Ekimi İşlemi Sonrası Nasıl Görünürüm?

Aşağıdaki fotoğrafta da görüldüğü üzere işlem sonrası ilk gününüzde, ense ve kulak üzeri yani alım bölgesi dediğimiz alanda pansumanınız olur. İlk gün saç ekimi işlemi sonrası otelinize geri dönebilirsiniz. İlk gün otelinizde  istirahat etmeniz önerilir.

Saç Ekimi İşlemi Sonrası Nasıl Görünürüm?

Saç ekimi işleminizin ikinci günü, ilk kontrol için merkezimize geldiğinizde bu bandaj çıkarılarak serum ile baş bölgeniz temizlenir .Saç ekimi işleminizden 3 gün sonra merkezimize gelerek saç ekim sonrası saç bakımı kitlerinizle saçlarınızı nasıl yıkamanız gerektiği uzmanlarımız tarafından gösterilir

Size yıkama hakkında detaylı bilgilendirme yapılır.3. gün saç yıkama işleminiz sonrasında şapka takabilirsiniz. Genelde hastalarımız saç ekimi işlemlerini takip eden 3. Gün ve sonrasında ülkelerine  geri dönüyorlar.

Saç ekimi işlemi sonrası ertesi gün pansumanınız yapıldıktan sonra dışarıya çıkabilir, yürüyebilirsiniz. Saç ekimi işlemi sonrası ekstra istirahatınızı gerektiren bir durum yoktur.

Gündelik hayatınıza devam edebilirsiniz. Saç ekimi işleminizi takip eden ilk bir hafta saç ekimi işlemi yaptırdığınız anlaşılır, size bakanlar saç ekili olan alanda kabuklar ve hafif kırmızı bir görüntü görürler.

Bu kabukların dökülüp  saç ekili bölgenin normal operasyon öncesi  görüntüsünü alması yaklaşık 7 ile 10 gün arası sürer. Aşağıdaki fotoğraf saç ekimi işleminden bir hafta sonra çekilmiştir. Fotoğrafta da görüldüğü gibi kabuklu görüntü tamamen kaybolmuştur.

Saç ekili bölge tertemiz gözükmektedir. Saç ekimi operasyonunun ertesi günü ve bir hafta sonrasını kıyasladığımızda iyileşme  süreci için bir hafta ayırmanızı ama; bu süre zarfında da günlük işlerinizi halledebilecek kadar iyi hissedeceğinizi belirtmek isteriz.

Şu an saç ekiminde uygulanan ve en modern teknik olan fue tekniğinin en büyük avantajı da operasyon sonrası süreçte kişinin hem görüntüsel hem de hissiyat olarak kendisini gayet iyi hissetmesidir. İyileşme süreci de çok kısa sürdüğü için  oldukça konforlu bir tekniktir.

Star Hair Transplant uzmanlarına ameliyat sonrası süreç için her konuda danışabilirsiniz.

Saç ekimi konusunda bilgi almak için Whatsapp veya Viber’dan uzmanlarımızı arayın. Fotoğrafınızı yollayın ve ekiminiz konusunda en doğru bilgiyi paylaşalım.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?