Saç Ekimi İşleminin Süresi Nelere Göre Değişir? | Star Hair Transplant

Saç Ekimi İşleminin Süresi Nelere Göre Değişir?

Saç Ekimi İşleminin Süresi Nelere Göre Değişir

Saç ekimi işlemi zor bir cerrahi girişim değildir. Ancak iyi bir saç ekimi yapmak ve kişiye iyi bir saç ekimi sonucu vermek dikkat ve özen isteyen bir iştir.Dikkat ve özenle yapılan bir ekim genelde daha uzun sürede tamamlanır.

Graft sayısının fazla ekilmesi, süreyi uzatır. Hastaların sık sık mola vermek istemesi gene süreyi uzatan faktörlerden biridir.Yapılan ince işçilik ve saç tasarımı oldukça vakit alıcıdır ve dikkat ve özen ister.Kişinin cilt yapısı ve ekip tecrübesi oldukça önemi taşır.

Ekim yapılırken saç yönüne ve kanallara özen gösterilmeden yapılan saç ekim işlemleri daha kısa sürede biter ancak iyi sonuç vermezler. Kanalların genişliği ameliyatın çabuk bitmesini sağlar.Ancak ameliyattan sonra saçlar uzadığında doğal olmayan yönlere dikkat edilmeyen bir sonuçla karşılaşılır.Uygun kanalların açılması en doğru olandır.

Mümkün olduğu kadar ekibin ve hastanın uyumu sağlanarak vaktin daha hoş geçirilmesine zemin yaratılmalıdır.

Böylece hasta vaktin nasıl geçtiğini anlamayacak ve işi yapan ekipte keyifle çalışarak yine vaktin daha huzurlu ve keyifli geçmesini sağlayacaktır. Saç ekimi yaptıracak kişilerin sürenin uzunluğuna takılmamaları gerekir.

Ekip ile hastanın uyumu vaktin daha hoş geçmesini sağlar. Önemli olan vaktin uzunluğu değil, o gün size yapılan işlemin yüksek kalite ve verimde olmasıdır. Cerrahide yapılmış olan ince işçilik saçlarınızın doğallığını etkileyecek bir faktördür.

Titizlikle çalışan merkezlerde saç ekim işlemi 6-10 saat arasında sürmektedir.Saç ekimi işlemini uzatan hastaya bağlı durumları şu şekilde özetleyebiliriz: Star Hair Transplant ekibi olarak, önceliğimiz hastalarımızın konforlu bir şekilde saç ekimi işlemlerini gerçekleştirmektir. Hasta konforu ve rahatını dikkate alarak işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Hastalarımızın kendilerini yorgun hissettiği, yürümek veya hareket etmek istediği zamanlarda hastalarımızı dinlendiriyoruz. İşlem esnasında hastalarımız kitap okumak, film izlemek veya müzik dinlemek gibi aktivitelerde bulunabilirler.

Saç ekimi işleminizi yapan ekip, hastalarımızla sohbet ederek onları rahatlatırlar. İşlem esnasında aklınıza takılan her türlü soru operasyon ekibimiz tarafından cevaplandırılır ve size yardımcı olunmaya çalışılır.

Star Hair Transplant ekibi olarak işin süresine değil ekilen saçın doğallık çalışmasına ve maksimum graft ekimine odaklanmaktadır.
Sürenin değil iyi ekilen saçın sonucuna odaklanmak gerekir.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?