Saç Ekimi Sonuçları | Star Hair Transplant

Saç Ekimi Sonuçları

Fotoğrafta gördüğümüz hastamız, 2015 yılında ilk seans saç ekimi işlemini merkezimizde gerçekleştirdi. Sağ tarafta görülen fotoğraf hastamızın saç ekimi operasyonu öncesi çekilmiştir.

Saç ekimi işlemi öncesinde saç çizgisine hastamız ile beraber karar verdik. Saç çizgisi, hastamızın kaş ve göz mesafeleri incelenerek yüzüne en çok yakışacak şekilde dizayn edildi. Saç çizgisi 1-2 cm yukarıdan alınarak alın bölgesi çok fazla daraltılmadı. Hastamızın orijinal yüz hatlarını değiştirmeyecek, yüz hatlarına ve saç yapısına en uygun saç dizaynı hayal edilerek operasyon planı tamamlandı.

40’lı yaşların başında olan hastamızın saç dökülmesinin durma aşamasında olduğu gözlemlendi. Hastamıza toplamda ekilen 4.100 graft ile ön ve orta hatlardaki saç açıklığı sıkı bir şekilde kapatıldı. Hastamızın sonuç fotoğrafı ilk operasyonundan 1 yıl sonra çekildi.

Kızıl saç rengine sahip olan hastamızın saç rengi de sonucunun doğal olmasında etkili bir faktördür.

Bir diğer sonuç fotoğrafımız yine ön ve orta hatlarda sıkı bir saç ekimi işlemi planladığımız hastamıza ait. Yine 30’lu yaşların sonlarında saç ekimi işlemi düşünen hastamızın saç açıklığı ve saç yapısı saç ekimi işlemi için uygun bulunmuştur.

Hastamız

Hastamızın saç ekimi sonuç fotoğrafı yaklaşık 2 sene sonra çekilmiştir. İlk seansında ekilen 3.500 graft sonucu ön ve orta hatlardaki saç açıklıkları sıkı ve ince bir çalışmayla kapatılmıştır.

Bu hastamıza ekilen yaklaşık 3.500’ün çoğu 2’li ve 3’lü saç grupları halindedir.  Oldukça yoğun bir saç sıklığı isteyen hastamızın ense ve kulak üzerinde bulunan saç yoğunluğu da oldukça sıkıdır.

Saç rengi açık kahverengi olan hastamızın saç sıklığı da orta sıklıktadır. Saç renginin açık renkli olması ve saç yapısının yumuşak olması doğal sonuç almasında etkili olmuştur.

Yaptığımız hasta takipleri konusunda gözlemlediğimiz açık renkli saç rengine sahip kişilerin saç ekimi sonuçları koyu renkli saçlara göre daha doğal olmaktadır.

Her iki hastamızın da saç karakteri yumuşak, ense ve kulak üzeri bölgedeki saç yoğunlukları oldukça sıkıdır. Yaş ve saç açıklıkları açısından saç ekim işlemine uygun bulunan hastalarımıza doğal saç ekimi sonuçlarını güzel günlerde kullanmalarını dileriz.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?