SAÇ EKİMİNDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR | Star Hair Transplant

SAÇ EKİMİNDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

YANLIŞ: 3500-4000 graft nakli yapılan bir saç ekimi operasyonu bir günde 3-4 saatte biten bir işlemdir.

DOĞRU: Saç ekimi operasyonunun 3-4 saatte bitmesi için yaklaşık 800 graft nakli yapılması gerekir. Ekilen saçların yönlerine dikkat edilmemesi gerekir. Saç alımı yapılan bölgede saç sıklığına dikkat edilmeden çalışılması gerekir.

Sağlıklı ve doğru yapılan bir saç ekimi işleminde 3500-4000 graft nakli  bir günde yaklaşık 8-10 sürer. Bu işlemin  süresi kişinin cilt yapısına ve saç sıklığına göre değişiklik gösterir.

YANLIŞ: Saç ekimi operasyonu ağrılı, acılı bir işlemdir.

DOĞRU: Saç ekimi işlemi ağrılı ya da acılı bir işlem değildir. İşlem esnasında herhangi bir ağrı ya da acı duymazsınız. Fue teknikle yapılan saç ekimi işleminde ense ve kulak üzeri bölgeye herhangi bir dikiş atılmaz ve açık yara olmadığı için yara iyileşmesi ve operasyon sonrası da oldukça rahat geçer.

YANLIŞ: Saç ekimi işlemi esnasında ekilen graftların %50 ‘ si ölür,uzamaz veya ekilenler zaman içerisinde dökülür.

DOĞRU: Saç ekimi işleminde ekilen tüm saçların hepsi uzar ve çıkar .  Saç alımı işleminden sonra ense ve kulak üzeri bölgeden alınan saçlar, özel antibiyotikli solüsyonlar içerisinde -16 ila -20 derece sıcaklıkta buzdolaplarında saklanır. Alınan graftlar %100 sağlıklıdır, uzar ve ömür boyu dökülmez.

Star Hair Transplant ekibi olarak bir graftların dahi sizin için ne kadar değerli olduğunu bilerek adeta bir hassas bir elmasa dokunur gibi graftlarınızı en uygun koşullarda ekim aşaması için hazır hale getiriyoruz.

YANLIŞ: Bir günlük saç ekimi işleminde 5000-9000 arası graft nakli yapılabilir.

DOĞRU: Bir günde maksimum ekilebilecek  graft aralığı 3500-4000 graft aralığıdır. Bu sayıda graftlar tekli, ikili ve üçlü gruplar halinde geldiği için yaklaşık 7000-8000 saç teli yapar.

Türkiye‘de ve dünyada pek çok saç ekimi merkezi saç teli ve graft arasındaki bariz bir şekilde farkı belli olmayan bu rakamsal oyunu yaparak insanlara yüksek sayılarda saç nakli yapacakları ya da yaptıklarının vaadinde bulunurlar.

Fakat tıbbi olarak bu sayılarda ekim yapmak pek sağlıklı olmadığı gibi mümkün de değildir.

Sağlıklı ve doğru  şartlar altında yapılmış bir saç ekimi işleminde  bir günde yaklaşık 3500-4000 graft nakli yapmak mümkündür.

İki gün arka arkaya yapılan saç ekimi işlemlerinde ise 5000-6000 aralığında graft yapılabilir.

Saç açıklığınız ve saç sıklığınız operasyonda ekilecek graft ve seans sayınızın belirlenmesini sağlar. Yine bu sayıların kişiden kişiye farklılık gösterdiğini unutmayalım.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?