Saç Prp | Star Hair Transplant

Saç Prp

Saç Prp

Son zamanlarda saç PRP’si çok konuşuluyor; siz de duydunuz mu? Saç PRP’si, PRP veya PRP terapisi yeni saç tedavi yöntemlerinden biri. Saç ekim işlemine destek olarak veya ayrıca uygulanabilen bir tıbbi saç tedavisi.

Saç PRP terapisi veya tedavisi olarak geçen bu tedavi hastanın bir miktar kanının alınması, bu kandaki trombositten zengin plazmaların (rich plasma (PRP)) kandan ayrıştırılması ve daha sonra tekrar saç dökülen bölgelere enjekte edilmesi işlemidir.

Ürkülmesine gerek olmayan, basit, ağrısız ve rahat bir tıbbi işlemdir. PRP’ler yenileme ve iyileştirme özellikleriyle bilinirler. Tıbbın diğer alanlarında birçok tedavide zaten PRP’ler kullanılıyordu. Saç PRP’si bir ameliyat olmamakla birlikte lokal anestezi sonrasında uygulanır.
PRP’ler içlerindeki doğal büyüme faktörleri yardımıyla saçın uzamasını, saç köklerinin canlanmasını sağlar. Herkes saç PRP tedavisine uygun değildir ancak bu tedaviden faydalananlar etkisini görmektedir.

Saç PRP nasıl alınır ve uygulanır?

Saçlarında seyrelme yaşayanlar ve saçkıran (alopecia areata) gözlemlenenler saç PRP’sine oldukça uygundur.

  • Öncelikle doktorunuz saç derinize lokal anestezi uygular.
  • Sizden 10cc kan alınır.
  • Kanınız santrifüje konar ve laboratuarda alyuvarlar ayrıştırılır.
  • Doktorunuz bu PRP zengini kanı saçınıza tekrar enjekte eder. Enjekte etme işlemi oldukça kısa sürer.
  •  Yukarıdaki adımlar her seansta tekrar edilir. Genelde tedavinin etkinliği açısından birden çok seansa ihtiyaç duyulur.

Saç PRP’si ücret-etkinlik dengesi açısından performansı başarılı bir tedavidir. Ücreti uygun, etkinliği yüksektir. Ancak saç dökülmesinin durdurulmasını garantilemez. Mevcut durumda tek kalıcı saç tedavisi saç ekimidir.

Saç PRP terapisi tıbbi bir ameliyat gerektirmese de saç ekimi işleminde olduğu gibi doğru merkezin seçimi önemlidir. Öncelikle bir dermatologla saç ekiminizi değerlendirmek ve uygunsanız, saç PRP tedavisine başlamak oldukça faydalı olabilir. Saçınızı güçlendirip sağlıklı bir saç derisine kavuşmanıza yardımcı olur.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?