Saç Restorasyonu | Star Hair Transplant

Saç Restorasyonu

Saç Restorasyonu

Saç restorasyonu saç ekim işleminin bir başka adıdır. Restorasyonun buradaki manası geri getirmedir. Pek tabii bu kullanım yanlış da anlaşılabilmektedir çünkü saç restorasyonu kişiye kaybettiği saçların tamamını getirmez ve bir başkasının saçı kişiye aktarılmaz.

O halde saç restorasyonu nedir?

Önemli miktarda saç kaybı yaşamış kişinin saçının bir bölgeden diğerine aktarılmasıdır. Daha da detaylandırırsak, erkek tipi saç dökülmesi görülen kadın ve erkeklerde uygulanabilen bir yöntemdir. Bu saç tipi kişinin başının tepesinde ve ön bölgelerinde görülür ve saçlı derinin yanları ve arkasında saçlar dökülmez. Bunun sorumlusu genetiktir – erkeklik hormonları saç köklerinin ufalmasına sebep olur. Ön bölgelerde saçlar dökülürken ensede dökülmezler.

Cerrahlar genelde iki farklı yöntemden birini tercih ederler (FUT veya FUE). Alınan saçlar saç kaybı yaşayan kişinin kendi saçıdır, başkasının saçı değildir. Saçlı deriye ufak kanallar açarlar ve toplanan saçları bu kanallara aktarırlar. Bu işlemler sırasında hasta lokal anestezi uygulanmış olduğu için acı ve ağrı hissetmez. İşlem esnasında kitap okuyabilir veya film izleyebilir. İşlem sonrasında günlük yaşantısına devam edebilir.

Saçın ekildiği alıcı bölgede ufak bir kabuklanma görülür ama bu kabuklar birkaç gün içerisinde düşer. Aynı şekilde saçın doğal seyri gereği ekilen saçlar başta dökülür ve birkaç ay sonra uzamaya başlar. Bir yıl içinde de uzamış olurlar. Bundan sonra ekilen saç artık kalıcıdır

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?