Fue Tekniği ile Saç Ekimi

Star Hair Transplant’ta bizim uyguladığımız yöntemin adı FUE Teknik’tir. Deneyimlerimiz sonucunda bu tekniği tercih etmemizin temel sebepleri ağrısız ve acısız olması ayrıca herhangi bir kesi ya da dikiş izinin kesinlikle kalmaması.

Follicular Unit Extraction kısaltması FUE, bir saç ekim tekniği olarak çok sayıda saç kökü kazandırmasıyla da avantajlıdır.

Tüm bunların yanı sıra kısa sürede tamamlanan bir işlem olması da tabii çok önemli bir artı. FUE Teknik ile 1 günde ekilebilecek maksimum kök sayısı olan 3500-4000 graft aralığını ense saçlarınıza zarar vermeden tek seansta ekebiliyoruz.

Ömür boyu dökülmeyen bölge olan iki kulak arası ve iki kulak üstünde bulunan saçlı bölgeden bir miktar saç teli alınır. Alınan saç telleri Mikro Motor sayesinde kesi olmadan dikiş atılmadan mini punch uçları ile alınır. Punch uçları incedir. İnce punch ile alınan bölgede ne saç alındığı ne de saç ekildiği asla belli olmaz. Punch uçları 0.6 mm.’ den başlar ve 1.5 mm ye kadar devam eder. Kliniğimizde saçınıza uygun olan en ince uçlu punch ile çalışılır. Punch uçları ince olduğundan dikiş atmaya gerek kalmadan yara kendiliğinden iyileşir ve iz kalmaz.

FUE Teknik Nasıl Uygulanır?

  • Saçlarınız 1 numara tıraş edilir. (Tıraşınız kliniğimizde bizim tarafımızdan steril solüsyonlarla hijyenik olarak yapılır )
  • Lokal anestezi yapılır. Anestezi en ince uçlarla yapılır dolayısıyla saç alımı esnasında ağrı veya acı duymazsınız.
  • Alınacak saç kökleri Micro Motor ile tek tek toplanmaya başlanır. Graft sayınızın tek tek toplanıp 3500-4000 graft olması saç teli olarak 7000-8000 saç teli olması hedeflenir. Yüksek sayıda graft hedeflendiği için işlem toplamda 7-8 saat sürmektedir. Toplanan kökler özel solüsyonlarla muhafaza edilir.
  • Saç alımından sonra kökleri ekmek için uygun saç kanalları ve saç yuvaları hazırlanır.
  • Yaptığımız bu işlem sizin saç köklerinizin yönünü, sıklığını ve doğallığını belirleyecek olan işlemdir.
  • Automate your business, so you can leave for days, weeks, or even months at a time
  • Merkezimizdeki tüm çalışmalar, saç köklerinin çıkış yönüne uygun olduğu için ekilen saçlarınız doğal olacaktır. Kuaförünüz dahi hiç kimse saç ektirdiğinizi anlamayacaktır.
  • Açtığımız saç yuvalarının ince ve sık olması zor bir işlem olmakla birlikte ustalık ve tecrübe gerektirir. Hazırladığımız ince ve sık saç yuvaları ile ekiminiz de o kadar sık ve doğal olacaktır. Saçlar uzadığında uzayan saçlarınız kendi saçınızla aynı görünür.
  • Saçlarınız özel solüsyonlarla temizlendikten sonra ekim sonrası bilgiler verilir. Saçlarınız ekilmiş halde artık evinize gidebilirsiniz.
  • Saçlarınızın uzaması 4 ay sonra başlayacak,1 yıla kadar saçlarınızın uzaması devam ederek dolgunlaşıp daha gür bir hale gelecektir.

Farklı Saç Tiplerinde FUE Teknik

Kıvırcık Saçlar:

Folikül ayrımında zorluk olmasına rağmen yoğunluk ve estetik sonuçlar çok daha iyidir. Kıvrılan saçlar ekim alanında daha da geniş bir bölgeyi kapatacak ve ekiminiz olduğundan daha yoğun ve daha doğal olacaktır.

Beyaz Saçlar:

Folikül ayrımı beyaz olduğu için zordur ve özel bir çalışma ister. Özellikle beyaz saçlarda saç köklerine zarar vermemek için ekibimiz optik büyüteçlerle çalışmaktadır. Sonuçları en doğal olan saçlardandır. Ekimi ve kesimi tecrübe gerektirir.

Açık Renkli Saçlar:

Folikül ayrıştırması diğer saçlara göre daha kolaydır. Sonuçları da oldukça doğaldır.

Koyu Renkli Saçlar:

Folikül ayrımı yine dikkat ve emek ister. Kalın saçlar ince ve titiz bir çalışma gerektirir.

Düz Saçlar:

Folikül ayrımı en kolay saçtır. Ekimi ve saç kesimi seri bir şekilde yapılır ve doğal sonuçlar verir.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?