Fue Teknik Aşamaları

Önceki yılllarda uygulanan teknikler ve Fut yönteminde saç kökleri ense ve kulak üzeri bölgelerden kesi yöntemiyle alınır ve bu kısma dikiş atılırdı. Ense bölgesine yapılan bu cerrahi dikişin boyutu ne kadar küçük olursa olsun kişi bu izle ömür boyu yaşamak zorunda kalırdı. Ense bölgesinde dikiş izi olan kişiler saçlarını sıfıra ya da bir numaraya traş ettirdiklerinde saç ekimi sonuçları doğal olsa bile saç ekimi işlemi yaptırdıkları anlaşılırdı.

Bu ve bunun gibi sebepler sonucunda Fue teknik son yıllarda tercih edilmeye ve uygulanmaya başladı. Eski tekniklere oranla pek çok avantajı ve konforu olan Fue tekniğin aşamaları ;

1.Aşama

FUE teknikle yapılan saç ekimi işlemine başlamadan önce hastaya saç alımı ve ekimi yapılacak kısımlara local anestezi yapılır. Lokal anestezi sonrası hastanın saç ekimi işlemine başlanır. İlk aşamada ense ve kulak üzeri bölgeden saç kökleri tek tek fue motorunun sayesinde dışarı çıkarılır. Dışarı çıkan bu greftler tek tek toplanarak sayılır ve özel solüsyonlarda saklanmak üzere buzdolabına konulur.

2.Aşama

Greftlerin alım aşamasından sonra saç açıklığı olan bölgelere tek tek graft sayısı adedince küçük kesiler yapılır. Bu aşama saç ekimi işleminin en önemli aşaması olup, kişinin saç sıklığı ve ekilecek olan saçların yönünün belirlenmesi aşamasıdır.

3.Aşama

Üçüncü ve son aşama ense ve kulak üzeri bölgeden alınmış saçların kanal işlemi ile açılmış küçük kesilere yerleştirilmesi  işlemidir.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?