Fue Teknik ile Saç Ekimi | Star Hair Transplant

Fue Teknik ile Saç Ekimi

Saç Ekim İşlemi

Saç ekim operasyonu yaygın bir tıbbi ve kozmetik operasyondur. Dünyanın birçok ülkesinde yapılan bir operasyondur.

Daha detaylı bakarsak, saç ekim işlemi nedir?

Basitçe tarif edersek, saç ekimi ensedeki dökülmeye karşı genetik olarak dirençli saçların alınarak dökülme görülen bölgelere aktarılmasıdır. Burada alınan ve ekilen saç dökülmesi yaşayan hastanın bizzat kendi saçlarıdır.

Saç ekim ameliyatı bu basit prensibe dayanır; saç dökülmesi yaşayan birçok erkekte erkek tipi saç dökülmesi adı verilen genetik dökülme görülmektedir.

Araştırmacılar ensedeki ve saçın arka yan bölgelerindeki saçların bu genetik dökülmeye dirençli olduğunu tespit ettiler. Bu bölgelerdeki saçlar dökülmez ve bir insana ömrü boyunca eşlik eder. Eğer çevrenize bakarsanız, siz de bunun örneklerini görebilirsiniz. Aslında tamamen kelmiş gibi gözüken birçok kişinin ense bölgelerinde hala saçları bulunmaktadır. Bazı kişiler saçlarını tamamen kazıtmayı tercih ettikleri için bu tam dökülmüş görüntüyle karşılaşırız.

  • Saç ekim operasyonu ağrısız bir operasyon olup organ nakli gibi büyük bir operasyon değildir.
  • Daha ufak çaplıdır ancak yine de tıbbi bir ameliyattır ve uzman hekimler ve ekipler, cerrahlar tarafından gerçekleştirilmesi uygundur.
  • Saç ekimi lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilir. Ender durumda genel anestezi uygulanır.
  • Dökülmenin ilerleme seyri, türü ve büyüklüğüne göre 6-10 saat sürer.

Saç ekimi operasyonlarının en önemli başarısı eğer doğru şekilde yapılırsa sonuçlarının kalıcı olmasıdır. Ekilen saç bir daha dökülmez. Cerrahlar ensenizden saç telleri aldıklarında ensenizde büyük izler kalmaz. Saç ekimine uygunsanız, saçınıza kavuşmanız mümkündür.

Saç ekiminin sonuçları saçın büyüme döngüsü gereği hemen gözlemlenmez. Ekilen saç telleri başlangıçta dökülür ve yaklaşık dört ay sonra tekrar uzamaya başlar. Uzamış saçları net görebildiğimiz zaman ise operasyondan bir yıl sonrasıdır.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?