Saç Mezoterapisi

  • Mezoterapi, kelime anlamı olarak doğrudan derinin orta tabakasına yapılan tedavi şeklidir .Bu yöntem yüzde, saçlı deride ve tüm vücutta kullanılır.
  • Saç mezoterapisinde, saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral ve eser elementleri içeren özel serumlar direkt olarak sorunlu bölgelere enjekte edilir ve bu sayede yıpranmış saçlarda canlanmaya neden olur.
  • Kişideki başka bir rahatsızlık nedeniyle oluşmuş (tiroid hastalığı, anemi vb.) saç dökülmelerinin tedavisinde de yardımcı olan saç mezoterapisi; strese bağlı, mevsimsel dökülmeler ve beslenme bozukluğu nedeni ile oluşan dökülmelerde de etkili bir tedavi yöntemidir.
  • Mezoterapide kullanılan ilaçların birçoğu homeopedik ve bitkisel kökenlidir. Bu sayede tedavinin etkinliği maksimum seviyede iken, yan etki ve komplikasyon riski ise minimumdur.
  • Seans sayısı 6 ile 10 seans arasında değişebilir. Gözle görünen olumlu sonuçlar ilk seanstan itibaren hissedilir, etkin sonuçlar 3. seans itibariyle başlar.

Saç ekimi sonrası yeni ekilen saçların daha hızlı ve sağlıklı büyümesi ve mevcut saçların korunmasını sağlamak amacıyla da kullanılmaktadır. Doktorlarımızla görüşerek kendinize uygun yöntemi ve ihtiyacınız olan seans sayısı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?