SSS

Androjenik tip saç dökülmesi görülen (yani yaşa, hormonlara ve ailesel kalıtıma bağlı) erkekler saç ekiminin en sık uygulandığımız hasta grubudur. Bu nedenle erkeklerde en sık görülen estetik müdahale saç ekimidir. Ayrıca, yanık sonrası saçında veya kaşında çıplak alan oluşanlar; daha önce saç ekimi yaptırmış ama memnun kalmayanlar; daha önce geçirdiği yüz germe ameliyatı sonrası kısmen saçsız alanı oluşmuş kişiler; bazı hastalıklara bağlı kısmen saçsız alanı olanlar ve bayan tipi saç dökülmesi görülenler de saç ekimine aday hasta grubudur.

Saç ekiminde yapılan işlem, vücudun bir bölgesinden alınan saçların diğer bir bölgesine nakledilmesi işlemidir. Alacağınız sonuç kişiye göre ve saç özelliklerine göre değişkenlik gösterecektir. Star Hair Transplant’ta amacımız doğal ve sık görünümlü saçlara kavuşturmak ve saç ekiminden alacağınız en iyi sonuca ulaştırmaktır.

Tecrübeli ekibimiz sayesinde, ince ve titiz bir cerrahi çalışma sonucu, doğal saç çizginizin oluşturulması ile birlikte saç operasyonunuz başarıyla tamamlanır ve saç ektirdiğiniz belli olmaz.

Doğal saç çizgisi, yüzünüzün şekli, göz ve kaş yapınızın incelenerek kişiye özel oluşturulan, size en uygun saç çizgisidir. Karar verirken sizin de fikriniz göz önünde bulundurularak değerlendirilmeye alınır.

Erkeklerde alından yanlara doğru giden hafif V şeklinde devam eden doğal bir görüntü vardır. Amacımız yüzünüze yeni saçlarınızla oluşabilecek en saç çizgisini oluşturmaktır. Ekiminizin doğal olması saç çizginizin doğal olmasına bağlıdır.

Ekilen saçlar genelde dökülmeye en dirençli olan saçlı derinin arka kısmından, iki kulak arası bölgeden alınır. Saçsız alana nakil sonrası da bu saçlar eski özelliklerini muhafaza ederler. Saç nakli sonrası elde edilen sonuç oldukça kalıcıdır.

Foliküler Ünite Ekstraksiyon (alımı) FUE yöntemi en son geliştirilmiş ve bizim de kullandığımız saç ekim yöntemidir.

Çim adamı görünümü yeteri kadar titiz çalışılmamış ve doğru teknikle ekim yapılmamış olduğunun göstergesidir. Aynı zamanda tecrübesiz bir ekip tarafından saç köklerinin yönüne ve doğal saç çizgisine dikkat edilmeden gerçekleştirilmiş bir operasyon olması sebebiyle bu görünüm ortaya çıkmış olabilir. Saç ekim operasyonu tecrübe ve yüksek titizlik gerektiren bir işlemdir.

Ameliyat genellikle lokal anesteziyle yapılır ve 7-8 saat sürer.

İşlem sonrası hemen eve veya otelinize dönebilirsiniz. Ameliyat sonrası ilk 1–2 gün içinde ekilen saçların durumunu görmek için doktorunuz sizi kontrole çağırabilir. Genellikle 3.günden sonra doktorunuz saçınızı yıkamanıza izin verir. Ekilen saçların diplerinde küçük kabuklanmalar olabilir, bunlar 7 gün içinde tamamen kaybolur. 3 hafta sonra ekilen saçlarınızın hepsi dökülecek ve 3. aydan itibaren dökülmemek üzere uzamaya başlayacaktır.

Her ne kadar lokal anesteziyle yapılsa da bu işlem bir cerrahi müdahaledir. Bu nedenle her cerrahi işlemde görülebileceği gibi; ameliyat alanında kanama ve enfeksiyon saç ekimi sırasında da görülebilir. Bunlar yapılan işlemi doğrudan etkileyebilecek komplikasyonlardır. Saç ekimi sırasında sterilizasyona çok dikkat edilmelidir. Bazı hastalarda saç ekimi sonrası 3. veya 4. günlerde geçici şişlik görünebilir.

  1. Operasyondan 1 hafta öncesinde alkol,  aspirin veya diğer kan sulandırıcı ve vitamin içeren ilaçlar kullanmayınız.
  2. Kronik (şeker, kalp, tansiyon, tüberküloz v.b.) veya akut hastalıklar nedeniyle kullanmakta olduğunuz ilaçları doktorunuza mutlaka bildiriniz.
  3. Operasyona gelmeden önce saçınızı yıkayınız ve yıkama sonrası hiçbir jöle veya sprey kullanmayınız.
  4. Operasyona gelmeden önce mutlaka kahvaltı yapınız.
  5. Operasyon sonrası takmak için mutlaka arka kısımdan gevşetilip sıkılaştırılabilen bir şapka getiriniz.
  6. Operasyondan 24 saat öncesi mümkünse sigara içmeyiniz, eğer yapamıyorsanız azaltmaya çalışınız. Unutmayınız ki sigara iyileşme sürecinizi uzatacaktır.
  7. Operasyondan sonra 6 saat araba kullanmanızı tavsiye etmiyoruz, aracınız ile gelecekseniz yanınızda kullanacak birisinin olmasına dikkat ediniz.
  8. Operasyona gelirken giyip çıkarma esnasında başınıza sürtmeyecek ve rahat giyip çıkarabileceğiniz tipte bir kıyafetle (gömlek, hırka v.b.) geliniz.
  1. Operasyon sonrası nelere dikkat etmeliyim?
  2. İlaçlarınızı düzenli kullanmanız rahatlık ve sağlığınız açısından önemlidir. Saç ekiminden 3 gün sonra yıkama yapabilirsiniz. İlk 3 gün ekim yapılan bölgeye hiç dokunmayın. Su ile temas ettirmeyin. Terlemekten sakının ve yine ilk 15 gün ağır yük kaldırmayın.Operasyon sonrasında uzmanlarımız tarafından verilen bilgileri dikkatlice uyguladığınız taktirde saç ekim sonucunuzun başarısına katkıda bulunmuş olacaksınız.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?